Sanační omítky

Sanační omítky ThermoSAN Paropropustné, tepelněizolační

Omítky ThermoSAN se odlišují od běžných omítek hlavně tím, že je v nich použité místo kameniva expandované sklo. Jejich výjimečnost spočívá především v jejich tepelněizolačním a sanačním účinku, kde jsme obě tyto funkce spojili do jednoho materiálu. Díky tomu získávají omítkové směsi řadu výhod.

Sanace.

Obyčejná běžná sanační omítka má objem pórů okolo 20 %, dobrá sanační omítka (dle WTA) má objem pórů 40 %, omítky ThermoSAN mají objem pórů přes 70 %. To znamená, že oproti nejlepším sanačním omítkám, co se týče ukládání solí, mají dvojnásobnou životnost.
Navíc jsou omítky kapilárně aktivní, takže aktivně odvádí vlhkost ve formě vodních par ze zdiva, tím odvlhčují zdivo a výrazně zlepšují jeho tepelněizolační vlastnosti (vlhké a promrzající zdi izolují podstatně méně). Ve spojení s vlastním přiteplením omítkami, dochází k citelným úsporám za topení. Vzhledem ke svým tepelněizolačním vlastnostem dokáží omítky odstranit i případné potíže s rosným bodem. Snížením vlhkosti v konstrukci se navíc prodlouží i životnost celé nemovitosti. Omítky se osvědčili i v povodněmi postižených oblastech! Díky vysoké hodnotě pH neumožňují omítky na svém povrchu růst plísní, řas a jiných mikroorganismů a díky velmi nízkému modulu pružnosti, nemají sklon k tvorbě vlasových trhlin na svém povrchu.
Eliminace trhlin, ochranný film na povrchu, protiplísňové složení a skleněné plnivo zaručuje omítkám opravdu velice dlouhou životnost.

Tepelná izolace.

Výborně tepelně izolují: λ < 0,08 W/mK. Tepelná vodivost je přímo úměrná objemové hmotnosti materiálu a zde hovoří za vše váha jednoho balení omítek, která činí 7 kg! – při zachování běžné vydatnosti pytle: 1 m2 v tloušťce vrstvy 20 mm.
Omítky ThermoSAN jsou jediné tepelněizolační omítky, které jsou navíc extrémně prodyšné (důvod proč lidé zvolí tento typ omítek a ne KZS). Ostatní tepelněizolační omítky jsou založeny na perlitu, polyuretanovém vlákně nebo polystyrenových kuličkách. Tyto materiály jsou prodyšné daleko méně a navíc vyžadují povrchové zpevnění lepidlem s perlinkou a finální vrstvu pastovou omítkou, což jejich prodyšnost dále výrazně snižuje (a celý systém prodražuje). Díky použití skla jako tepelného izolantu jsou omítky nehořlavé- třída nehořlavosti A1. Navíc náš jednokrokový systém zkracuje dobu aplikace na minimum.

U novostaveb dokáží velice rychle zbavit konstrukci zdiva zvýšené vlhkosti vzniklé díky mokrým procesům ze zdění, vnitřních omítek nebo podlah. Pokud je tedy novostavba postavená s moderních termobloků a tepelný odpor samotného zdiva splňuje (nebo téměř splňuje) normu, tak aplikací omítek se odstraní teplé mosty ve svislých spárách a zámcích a omítnutý dům dostane opravdu kvalitní kabát a další přiteplení.

Omítky ThermoSAN mají vynikající přilnavost, a proto není třeba aplikovat podhoz (špric), z jednoho pytle se udělá jádro i finální vrstva a již po 48 hodinách po aplikaci se může nanášet nátěr. Tímto se zkrátí technologické přestávky na minimum a dosáhne značných úspor času i peněz! Povrchová vrstva omítky po vytvrdnutí vytvoří ochranný film s voděodolnými a mrazuvzdornými vlastnostmi, takže pokud Vám bude vyhovovat vlastní bílá barva omítky, tak není potřeba provádět ani nátěr. Druh malby je nutno odsouhlasit s dodavatelem sanačních omítek.

Technický list ke stáhnutí

 

Kategorie
Výstavy a semináře

 

 

Kontaktujte nás