Vývoj a principPřibližně před 190 lety (1806) objevil Profesor Reuss při svých pokusech fyzikální zákonitost, že voda vždy putuje od kladného k zápornému pólu. Další vývoj těchto poznatků vedl k dalšímu použití v průmyslu a lékařské technice.

Metody, jako např. lakování karoserií v automobilovém průmyslu (elektroforéza) nebo ovládání membrán v lékařské technice (elektrokinéza) a elektrochemické oddělování látek (elektrolýza), jsou pro nás samozřejmostí.
Proto se nabízelo využít průběh postupu vody v porézních materiálech pomocí elektrofyzikálních vlivů také k odvlhčení mokrých zdí.

První úspěchy s elektroosmózou byly následovány dalším vývojem a dnes je možné pomocí radiových vln bezdotykově a bez zásahu do konstrukce staveb provádět plošné vysoušení zdiva.
 

Vysíláním kladných radiových vln do zdiva se voda v oblasti molekul nově orientuje a pohybuje se k záporně nabité zemině, čímž se zdivo vysouší. Podle hodnoty vlhkosti, síly zdí a stavebnímu materiálu trvá tento proces 6 měsíců až 3 roky.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

Kategorie
Výstavy a semináře

 

 

Kontaktujte nás